Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021

 

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Składka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa:
  • Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w piątek o godz. 1630 oraz w niedziele o godz. 1400, (AK)
  • Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1430. Po tym nabożeństwie Msza św.

Zachęcamy, szczególnie w okresie Wielkiego Postu do praktykowania uczynków miłosierdzia: modlitwy, pokuty, jałmużny, a także do podejmowania dobrowolnych wielkopostnych postanowień.

 1. Msze św. w dni powszednie o godz. 630, a w środę, piątek i sobotę również o godz. 1700.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W czwartek rano modlimy się po Mszy św. o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek po Mszach św. będziemy wynagradzać Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź od godziny 1600. W sobotę o 1630 różaniec wynagradzający.
 4. Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godz. 800. Prosimy, aby zgłosić chorych w zakrystii lub telefonicznie.
 5. W piątek o godz. 1800 spotkanie chóru parafialnego.
 6. W niedzielę przed Mszą św. o godz. 1200 modlimy się na różańcu,
 7. Bóg zapłać: za ofiary złożone na sprzątanie i ustrojenie kościoła oraz za dary na plebanię. Bóg zapłać za ofiary składane na konto parafii.
 8. Na najbliższy tydzień do sprzątania kościoła prosimy: Tomasza i Małgorzatę Piotrowiczów, Marię Garczyńską, Leona i Czesławę Węgrzynów, Stanisława i Danutę Piechników, Stanisława i Janinę Węgrzynów.
 9. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 11. W dalszym ciągu można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne – cena minimalna 5 złotych, dochód będzie przeznaczony na pomoc biedniejszym i potrzebującym.