Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela zwykła  – 20 czerwca 2021

 1. Przeżywamy 12 Niedzielę zwykłą. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”
 2. Trwa miesiąc czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 3. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 1500, w pozostałe dni tygodnia z wyjątkiem piątku po ostatniej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 1200 modlimy się na różańcu, a o godz. 1445 koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 630 a w środę, czwartek i piątek również o godz. 1800.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym.
 6. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki i wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania, zmarłych zaś polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 7. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego..
 8. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem W piątek o godz. 900 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Bardzo prosimy rodziców, aby przypomnieli dzieciom o tym, że z Bogiem trzeba kończyć kolejny rok nauki i pracy. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek pół godziny przed wieczorną Mszą św. Korzystajmy również, ze spowiedzi w inne dni tygodnia przed Mszą św.
 9. W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.
 10. Kończymy remont posadzki w kościele. Powoli spłacamy wykonane prace. Dziękuję wszystkim za złożone ofiary, niech Pan Jezus obdarzy obfitym błogosławieństwem, a Matka Boża niech wyprasza potrzebne łaski. Dziękuję również panom za pomoc w przeniesieniu ołtarzy. Bóg zapłać, za dary na plebanię. Do sprzątania kościoła na ten tydzień zapraszamy szczególnie mieszkańców Mstowa i Mokrej, zapraszamy również wszystkich innych, którzy dysponują czasem, gdyż powoli kończymy remont posadzki i trzeba gruntownie posprzątać i odkurzyć kościół po remoncie Sprzątanie rozpoczniemy w piątek po wieczornej Mszy św.
 11. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie miała miejsce uroczystość odpustowa. Suma odpustowa o godz. 1200. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił ks. prał. Józef Babicz. Otoczmy jego osobę naszą modlitwą prosząc o obfitość darów Ducha św. dla ks. Józefa.
 12. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.
 13. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką.