Ogłoszenia duszpasterskie 2 Niedziela Zwykła 19 stycznia 2020

 1. Dzisiaj trzecia niedziela stycznia. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Do przyszłej soboty trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 630, a w środę i piątek również o godz. 1700.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W niedzielę przed sumą modlimy się na różańcu, a o godz. 1445 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się w intencji duchowych owoców naszego diecezjalnego Synodu.
 5. Bóg zapłać: za ofiary złożone na sprzątanie i ustrojenie kościoła oraz za dary na plebanię.
 6. W tym tygodniu we wtorek (21 stycznia) wypada Dzień Babci, a kolejnego dnia czyli 22 stycznia Dzień Dziadka. To wyjątkowe dni w których możemy złożyć naszym babciom i dziadkom życzenia oraz okazać im naszą pamięć, szacunek i miłość.
 7. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
  • W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy członków Caritas Parafialnej oraz Akcji Katolickiej
  • W piątek na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy uczniów klas VII i VIII, w ramach przygotowania do s. bierzmowania.
 8. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • Wtorek – św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę
  • Piątek – św. Franciszka Salezego bpa i Doktora Kościoła
  • Sobotę – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu 6 r. święceń biskupich ks. Stanisława Salaterskiego bpa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy
 9. W następną niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.
 10. Ponieważ w niedługim czasie będziemy dokonywać rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 12. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Skąd bierze się pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponadto reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża oraz przepis na doskonały domowy chleb.