Ogłoszenia duszpasterskie 1 niedziela Adwentu 28 listopada 2021

 1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 2. W dni powszednie Adwentu o godz. 630 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła ucząc ich w ten sposób pięknej tradycji oczekiwania na przyjście Pana . Przed roratami będziemy śpiewać godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci oczekują z zapalonymi lampionami na przyjście kapłana przed ołtarzem. Na każdy dzień Adwentu dzieci podejmują postanowienie i to postanowienie piszą na kartce, najlepiej w kształcie serduszka i podpisują się imieniem i nazwiskiem. Kartki przynoszą do kościoła i składają w koszyczku przy ołtarzu. Po Mszy św. losowanie.. Ten, kto zostanie wylosowany zabiera Dzieciątko Jezus do domu i przynosi w kolejnym dniu. Do postanowień adwentowych zachęcamy wszystkich parafian. Niech to będą postanowienia związane z miłością Boga i bliźnich. Niech to będzie czas pojednania i zgody w rodzinach. Starajmy się w pełni uczestniczyć w Mszy św. Roratniej przystępując do Komunii św.
 3. Dziś na Mszy św. porannej miało miejsce poświęcenie opłatków na stół wigilijny. U pana kościelnego będzie można się w nie zaopatrywać. Złożona ofiara niech będzie wynagrodzeniem za jego posługę w kościele. Już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1430 różaniec i modlitwa za zmarłych, od przyszłej niedzieli przed Mszą św. o godz. 1200 modlitwa różańcowa a o 1445 Koronka do Bożego Miłosierdzia – modlimy się o duchowe owoce V Synodu naszej Diecezji.
 5. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 630 a w środę, piątek i sobotę również o godz. 1700.
 6. W środę po Mszy św. o godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W czwartek po Mszy św. porannej modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek. nabożeństwo do NSPJ. Składka z tego dnia przeznaczona jest na dzieło misyjne Kościoła. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom o pierwszym piątku. Do chorych udamy się o godz. 800. Bardzo prosimy, aby chorych zgłosić w zakrystii lub telefonicznie. W sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec wynagradzający.
 8. W piątek o godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Przypominamy również o Adoracji Nocnej przed pierwszym piątkiem. Szczególnie w pierwszy piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do s. bierzmowania.
 9. Tradycyjnie już Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020 rozprowadzając świece na stół wigilijny. Świece te będzie można nabyć u pań z Caritasu, albo przy figurce św. Antoniego. Ofiara minimalna za małą świecę 6 zł., a za duże 18 zł.
 10. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • Wt – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  • – św. Franciszka Ksawerego, prezb.
  • – wspomnienie dowolne św. Barbary dziew. i męcz. Dzień modlitw za bezrobotnych i Święto patronalne górników.
 11. Jak co roku serdecznie prosimy o przygotowanie choinek do kościoła.
 12. Prosimy, aby kwiaty doniczkowe, które będziemy wyrzucać z cmentarza składać po drugiej stronie parkingu na trawie.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone potrzeby parafii. Bóg zapłać także za pomoc w pracach przy plebanii.
 14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką …
 16. W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafialnej wspólny śp. Tadeusz Bulga. Polećmy do miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.