Ogłoszenia duszpasterskie 25 Niedziela zwykła  – 20 września 2020

 

 1. Dzisiaj o godz. 1445 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się o duchowe owoce V Synodu.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 630, a w środę, piątek również o godz. 1800.
 3. W środę po Mszy św. o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. O życiu młodzieńczych lat św. Mateusza nie wiemy nic, podobnie jak o pierwszych latach życia wszystkich Apostołów, a nawet Najśw. Maryi i św. Józefa. Ze św. Mateuszem spotykamy się po raz pierwszy w Kafarnaum, kiedy Chrystus zastał go spełniającego obowiązki celnika i powołał go na Apostoła. Najcenniejszą pamiątką, jaką po sobie zostawił św. Mateusz, to jego Ewangelia. Napisał ją pomiędzy rokiem 50 a 60.
  • Śr,. wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, który zadziwił cały świat swoim niezwykłym życiem i gorącą wiarą. Krzyż Zbawiciela stał się dla niego szkołą kapłaństwa i źródłem miłości wobec ludzi, których spowiadał, uzdrawiał i pocieszał.
 6. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
  • W piątek zapraszamy na Mszę św. wieczorną młodzież z klas VII i VIII wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia s. bierzmowania.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone inwestycyjne potrzeby parafii, na sprzątanie kościoła. Na najbliższy tydzień do sprzątania kościoła prosimy: Leszka i Helenę Twardoszów, Jana i Zofię Biela, Stanisława Sewiło, Tadeusza i Józefę Węgrzynów, Piotra i Katarzynę Smagów.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 9. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz 39 Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości).
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. U pana Kościelnego do nabycia są kalendarze rolników (23 złote) oraz kalendarze ścienne na rok 2021 (5 zł).
 12. Przypominam, że na cmentarzu parafialnym na grobach zostały umieszczone karteczki z numerem grobu. Prosimy, aby podejść na cmentarz i zabrać te numery, które wpiszemy na kartę grobu i oddamy do kancelarii parafialnej. Przekażmy tę informację tym, którzy aktualnie nie mieszkają w naszej parafii, a mają groby na naszym cmentarzu.