Ogłoszenia duszpasterskie 7 Niedziela Zwykła – 24 lutego 2020

 

 1. W naszej parafii trwa nabożeństwo czterdziestogodzinne. Porządek nabożeństwa jak w ubiegłą niedzielę. Znajdźmy czas, aby Jezusowi ukrytemu w Najświętszym sakramencie zawierzyć różne sprawy osobiste, rodzinne i społeczne.
 2. Msze św. w dni powszednie o godz. 630, a w środę i piątek również o godz. 1700.
 3. W najbliższą środę rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu, który jest nam dany jako czas wyjątkowej okazji do zerwania z grzechem i pracy nad charakterem. Jest to także czas ożywienia naszej osobistej więzi z Bogiem i pogłębienia życia duchowego. Zewnętrznym wyrazem rozpoczęcia w duchu wiary Wielkiego Postu jest liturgiczny obrzęd posypania głów popiołem, który będzie miał miejsce w najbliższą środę – Środę Popielcową podczas Mszy świętych sprawowanych w tym dniu o godzinie 630,1030,1700: Przypominamy również, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta) i abstynencja. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 r. życia. Składka w tym dniu przeznaczona będzie jako jałmużna postna dla potrzebujących.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 1700 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Cenną pomocą w prawdziwie religijnym przeżywaniu Wielkiego Postu są wielkopostne nabożeństwa:
  • Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiana w piątek o godz. 1630 oraz w niedziele o godz. 1430,
  • Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500. Po tym nabożeństwie Msza św.
  • Rekolekcji wielkopostnych, które w naszej parafii rozpoczną się w 3 niedzielę Wielkiego Postu
 6. W tym tygodniu rozpoczynają się:
  • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (23-29 lutego)
  • Kwartalne Dni o Ducha Pokuty (26 lutego- 1 marca)
 7. W niedzielę przed sumą modlimy się na różańcu, a o godz. 1445 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się w intencji duchowych owoców naszego diecezjalnego Synodu.
 8. Bóg zapłać: za ofiary złożone dzisiaj na remont organ oraz ogrzewanie kościoła, na sprzątanie i ustrojenie kościoła oraz za dary na plebanię.
 9. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
  • W piątek na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII w ramach przygotowania do s. Bierzmowania
  • W piątek o godz. 1830 – próba chóru parafialnego
  • W przyszłą niedzielę po sumie próba orkiestry
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 11. Polecamy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji, a także o tym jak wytrzymać informacyjne tsunami. W Niedzieli rozmowa z bp. Tadeuszem Bronakowskim o ratowaniu społeczeństwa przed pijackim obyczajem i darze abstynencji. Warto przeczytać również artykuł Post i umartwienie – czy mają sens we współczesnym świecie.