Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela zwykła  – 5 lipca 2020

 1. Przeżywamy 14 Niedzielę zwykłą. Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego sakramentu. O godz. 1445 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji synodu.
 2. Przypominamy nadal o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele. Jest nas więcej dlatego chrońmy w ten sposób nasze zdrowie i zdrowie innych osób –zachowajmy także bezpieczny dystans, szczególnie podczas przyjmowania Komunii Świętej.
 3. Trwa czas wakacji. Przypominamy i zachęcamy, aby na wakacyjnych szlakach nie zapomnieć o Bogu, a szczególnie o świątecznej i niedzielnej Mszy św.
 4. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do soboty o godz. 630, a w środę i piątek o godz. 1800.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • W poniedziałek bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziew. Bł Maria Teresa jest patronką współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Będziemy się modlić w tym dniu za wszystkich misjonarzy i misjonarki, a także o nowe powołania misyjne.
 • W środę św. Jan z Dukli, prezb.
 • W sobotę św. Benedykt, opat. Patron Europy. Za przyczyną św. Benedykta będziemy modlić się o wierność Bogu dla całej Europy.
 1. W piątek o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Do sprzątania kościoła na najbliższy tydzień prosimy: Stanisława i Zofię Węgrzyn, Marię Węgrzyn, Wojciecha i Zofię Karaś, Andrzeja i Barbarę Kowal, Zofię i Jerzego Rogóż.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła, na misje (szczególnie dziękuję dzieciom komunijnym za ofiarę złożoną na misję), a także za dary na plebanię.
 4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
 6. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Janina Kadzik polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …