Panama czeka na młodych z diecezji tarnowskiej

Chętni do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie mogą się jeszcze zapisać. Ruszyła dodatkowa tura zgłoszeń – informuje Marta Wideł z Centrum ŚDM w Tarnowie.

 – W tej chwili w porozumieniu z Krajowym Biurem Organizacyjnym ŚDM mamy możliwość dopisać chętnych, którzy chcieliby wraz z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata spędzić ferie 2019 roku w Panamie. Zapraszamy szczególnie młodzież ze szkół średnich, studentów, księży pracujących z młodymi oraz kleryków – dodaje.

Do Panamy poleci bp Leszek Leszkiewicz a także kapłani zaangażowani w duszpasterstwo młodzieży. Diecezjalna grupa, która wybiera się w 2019 roku do Panamy liczy ponad 50 osób.  

– To są młodzi, którzy byli na ŚDM w Krakowie, organizowali to wydarzenie i przyjmowali pielgrzymów u nas w diecezji. Są to także osoby nowe oraz dorośli, kapłani, rodziny – podkreśla.  

Kto chciałby dołączyć do tej grupy powinien się skontaktować z Centrum ŚDM, które działa przy Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

DZ.CYT E.B.