Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 2018

Główne obchody przypadającego 18 listopada Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych będą miały miejsce jak co roku w Zabawie koło Tarnowa, miejscu związanym z bł. Karoliną Kózkówną.  

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych rozpoczną się w piątek, 16 listopada, w Dąbrowie Tarnowskiej, programem edukacyjnym Road Show. W jego ramach miejscowa młodzież spotka się m.in. z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia.

W sobotę, 17 listopada o godz. 12.30 w Zabawie rozpocznie się seminarium naukowe „Pomoc ofiarom wypadków drogowych”, a o 17.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – oratorium dedykowane ofiarom wypadków drogowych.

W niedzielę 18 listopada o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Przy pomniku Przejście nastąpi zaś zapalenie symbolicznego światła oraz posadzenie drzewa pamięci. Wcześniej, w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie o godz. 10.30 rozpocznie się koncert i wypominki. Od 19 do 21 listopada w sanktuarium odbędą się również rekolekcje z modlitwą o uzdrowienie oraz warsztaty terapeutyczne dla ofiar i rodzin wypadków drogowych.

Organizatorami obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych są: Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków i Katastrof Komunikacyjnych „Przejście”, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody organizuje także Krajowy Duszpasterz Kierowców i Miva Polska. Podczas tego dnia w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie w intencji osób, które poniosły śmierć w wypadkach drogowych.

KAI/ www.przejscie.com/ BP KEP