Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z ogłoszeniem Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu, Patronki od spraw trudnych i beznadziejnych

Drodzy Diecezjanie!

Przed 26 laty biskup Piotr Bednarczyk dokonał poświęcenia obrazu Świętej Rity w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Od tamtej pory stale rośnie liczba czcicieli św. Rity, którzy przybywają do Nowego Sącza, by przed Jej obrazem prosić o pomoc w beznadziejnych często po ludzku sprawach. Wiele osób zostało wysłuchanych, co poświadczają wpisy dokumentujące otrzymane cuda i łaski.

W związku z rozwijającym się kultem, odpowiadając na prośbę duchowieństwa oraz wiernych, zostanie erygowane w Nowym Sączu Sanktuarium Świętej Rity. Będzie to zarazem pierwsze w Polsce sanktuarium tej Świętej.

Bardzo gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, na uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Świętej Rity w niedzielę 19 maja br. o godz. 12.00, w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Uroczystość będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz a także przez Telewizję „Trwam”.

            Wszystkim, którzy będą pielgrzymować do nowego Sanktuarium oraz całej rodzinie diecezjalnej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI