Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022

 1. Dziś 4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
 2. Dziś o godz. 1200 pierwsza komunia dzieci z klas III. Dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą „Biały Tydzień” podczas Mszy Św. wieczornych.
 3. Msze św. w tygodniu: o godz. 630 i 1800.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę przed Mszą św. o godz. 1200 modlimy się na różańcu a o 1445 nabożeństwo majowe.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie i na renowację ambony, za dary na plebanię. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie, posprzątanie kościoła i otoczenia na dzisiejszą uroczystość. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na inwestycyjne potrzeby naszej parafii, przede wszystkim na wypłacenie renowacji ambony.
 7. Nabożeństwo majowe po wieczornych Mszach św. z wyjątkiem piątku i niedzieli, kiedy to nabożeństwo majowe będzie 15 minut przed Mszą św. Podtrzymujmy piękną tradycję śpiewania majówek. Bierzmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo, szczególnie w tych dniach modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, a także o pokój na świecie i na Ukrainie.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 9. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek św. Stanisława bpa i męczennika głównego patrona Polski i diecezji. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
 • W sobotę św. Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 1. Zachęcamy też do zainteresowania się prasą katolicką.