Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – 21 maja 2023

 

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
 2. Msze św. w tygodniu: o godz. 630 i o godz. 1800
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę przed Mszą św. o godz. 1100 modlimy się na różańc
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna połączona z nabożeństwem majowym.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby inwestycyjne parafii. W tym tygodniu rozpoczęliśmy ostatni etap prac remontowych przy ołtarzu bocznym NMP. Bóg zapłać panom za pomoc w demontażu elementów ołtarza
 6. Nabożeństwo majowe po wieczornych Mszach św z wyjątkiem piątku i niedzieli .
 7. Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała, prosimy, aby w tym roku przygotowali ją mieszkańcy Krzesławic i Kolaw.
 8. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 9. Do do sprzątania w najbliższym tygodniu zapraszamy: Marię Wąsowicz, Annę i Marcina Matiasik, Zygmunta i Małgorzatę Kozak, Stanisława i Lucynę Pazdan, Kazimierę Kaja, Roberta Dziedzica.
 10. W sobotę 27 maja o godz. 800 spod kościoła wyruszy pielgrzymka do Litmanowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 12. Zachęcamy też do zainteresowania się prasą katolicką.