Ogłoszenia duszpasterskie 6 Niedziela Wielkiego Postu – 13 kwietnia 2025

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
  2. Msze św. w tygodniu: od poniedziałku do środy o godz. 630, a w środę również o godz. 1800. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek udamy się z przedświąteczną wizytą do starszych i chorych. Prosimy, aby ich zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.
  4. W Wielką Środę o 1730 zbiórka ministrantów i lektorów.
  5. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.
  6. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1800.
  7. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.  Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 1600. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 1515.
  8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Chrystusa w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Poświęcenie pokarmów od 9 do 13 co godzinę.
  9. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 1800. W niedzielę procesja Rezurekcyjna o godz. 700.
  10. Bóg zapłać: za ofiary składane na potrzeby parafii, ogrzewanie kościoła, na sprzątanie i ustrojenie kościoła oraz za rekolekcyjne i świąteczne dary na plebanię. Na najbliższy tydzień do sprzątania kościoła prosimy: Celinę i Jana Musiałów, Agatę i Mirosława Cuprów, Mariana Skałkę, Iwonę i Antoniego Kadzików, Jerzego i Krystynę Szpilków, Janusza i Stanisławę Weszków.
  11. W Niedziele Miłosierdzia planujemy zorganizować pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Bardzo prosimy, aby osoby chętne zapisały się do środy, abyśmy mogli ewentualnie zamówić autokar. Zapisy u p. Marii Węgrzyn.

 

 

 

 

Plan liturgii i adoracji – Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

1800 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

1900 – Bojańczyce, Zegartowice, Dąbrowy, Zabrzegi, Moczury, Kolawy

2000 – Szpilkówka, Krzesławice, Kwasowice, Pobręczyn Kałuże, Brzezie

2100 – Mstów, Place, Pawłowki, Góra św. Jana

Wielki Piątek

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

800 – Róża męska Stanisława Papieża oraz róża niewiast Marii Furgał i klasa V i VI SP Krzesławice

900 – Róża męska Tadeusza Sutora oraz róża żeńska Anny Węgrzyn i klasa IV SP Krzesławice

1000 – Róże męska Stanisława Głąba oraz róża żeńska Agnieszki Majka i kl. I-VI SP Zegartowice

1100 – Róże niewiast Stanisławy Włosińskiej i Marii Stawarz, klasy VII i VIII SP

1200 – Róże niewiast Marii Cudek i Haliny Wąsowicz oraz kl. III SP Krzesławice

1300 – Róże niewiast Haliny Śliwa i Marii Węgrzyn oraz kl. I i II SP Krzesławice

1400 – Róże niewiast Heleny Banach oraz Zygfrydy Łukasik

1500 – Przychodzący na liturgię Męki Pańskiej i ci co nie mogli przyjść wcześniej

1600 – Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w Grobie.

1800 – Bojańczyce, Zegartowice, Dąbrowy, Zabrzegi,

1900 – Moczury, Kolawy, Mstów, Kałuże, Brzezie

2000 – Szpilkówka, Krzesławice, Kwasowice, Pobręczyn

2100 – Place, Pawłowki, Góra św. Jana

Wielka Sobota

Święcenie pokarmów co godzinę od 9 do 13. Adoracja w ciszy do godziny 1400. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1800.