Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła  – 7 sierpnia 2022

 1. Przeżywamy 19 niedzielę zwykłą. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. Sierpień jest także miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę składka przeznaczona jest na cele diecezjalne, natomiast w przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Dziś po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla róż różańcowych, przed Mszą św. o godz. 1100 modlimy się na różańcu, a o godz. 1445 koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Msze św. w tygodniu: o godz. 630 a w środę i piątek również o godz. 1800.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Bóg zapłać również za dary na plebanie i wszelką życzliwość. Do sprzątania na najbliższy tydzień zapraszamy Józefę Warmuz, Tadeusza i Klaudię Warmuz, Henryka i Aleksandrę Czechowskich, Krzysztofa i Barbarę Piotrowiczów, Piotra i Ewę Myśliwiec,
 7. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • – św. Dominika, prezb. założyciel zakonu dominikańskiego;
  • Teresę Benedyktę od Krzyża dziew. i męcz. Patronkę Europy
  • Śr. – Św. Wawrzyńca diakona i męcz.
  • – Św. Klarę, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.
 8. W czwartek 17 sierpnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt od osoby to 55 złotych. Bardzo prosimy, zgłaszanie się do pani Marii Węgrzyn do piątku. Jest jeszcze sporo wolnych miejsc. W przyszłą niedzielę poinformujemy, czy uzbierała się odpowiednia liczba osób, abyśmy mogli zorganizować pielgrzymkę.
 9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. i przyjęcia Komunii św.
 10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny poleca: „Okopy bł. Jerzego” – sięgamy do źródeł ks. Popiełuszki w Okopach powstaje Jego muzeum; „Chciałam walczyć ze smokami” – miała być artystką, została żołnierzem, a ostatecznie zakonnicą; „Cichy kataklizm” – o problemie suszy w Polsce. Niedziela poleca: „Siła napędowa” – ojcowie franciszkanie wspominają męczenników z Pariacoto; „W obronie chrześcijan” – często przystanek autobusowy jest bardziej chroniony niż krzyże przydrożne i kapliczki.